Kus digifotosid trükkida?

Mulle meeldib fotodele jäädvustatud isikliku elu sündmused albumisse koguda, et oleks hea aeg ajalt vaadata, mida ma mingil eluperioodil tegin. Seoses sellega uurisin, kust saab Tallinnas kõige soodsamalt 10×15 cm mõõdus digifotosid välja printida. Kuna ma viimase paari aasta jooksul seda teinud ei ole, on mul fotosid kogunenud ligi 600-700 ringis ja hinnavahe ühes või teises kohas printides tuleb päris korralik.

Arvestasin teenuse ajaks 5-7 päeva. Hinnad per foto kujunesid järgmised:

Fotoluks – 2,9 EEK, alates 500 failist 2,00 EEK
Fotomeister – 2,50 EEK
Fotohaus – 2,20 EEK (iseteenindusarvutist 1,90 EEK)
Photopoint – 1,90 EEK
K-arvutisalong – 1,50 EEK

Iseküsimus on fototrükkimise teenuse kvaliteedi tase. Detsembris tuli fotokooli raames ühel hetkel natukene suuremaid fotosid välja trükkida ja  erinevates kohtades tehtud fotode vahe oli märgatav. Küll oli osadel fotodel värvilised triibud peal, küll olid fotod oluliselt tumedamaks tehtud, küll erinesid värvid oluliselt nendest, mida oli näha kalibreeritud monitoril jne. Tundus, et parima skoori sai kvaliteedi osas Fotomeister.

Kui keegi teab soodsaid digifotode tükkimise kohti, mida soovitada, andke teada!

6 Replies to “Kus digifotosid trükkida?”

  1. Photopointis on ka see hea asi, et saab endale nende programmi alla laadida, mille kaudu on kiire ja mugav neile oma digifotosid saata, üldjuhul on jõudnud fotod 5 päeva jooksul postkasti, nagu nad ise ka lubavad. :)

  2. Mina kasutan Photopointi, sest kliendikaardiga on ühe pildi hind suisa 1,75 ja kui on veel swedi krediitkaart ja preemiapunktide programm, siis saab sealt photopointi kinkekaarte digifotode väljalaskmiseks:)

  3. Kvaliteeti pole võrrelnud, ühe pildi susserdasid nad ära, aga ma olin ise eelnevalt värvi muutnud, nii et võibolla läks paljuks.

  4. Soodus on kindlasti ka Klick. Nemad värve ei näpi ja pilt tuleb nagu on. Peaasi, et sa Adobe rgb-d ei kasuta, siis ei saa kusagilt häid pilte. Ene keera kindlasti Srgb sse. Arvutis on Adobe kindlasti parem – rohkemate kirjeldatud värvidega.

  5. Üks asi veel – Klick on vist ainuke kes sulle pildi mõõtu paberi suudab lõigata. Olgu ta siis 10×13 või 20 jne.

Comments are closed.